2025.11.14
Orbán Viktor: a 14. havi nyugdíj bevezetése gazdaságilag megalapozott
A 14. havi nyugdíj bevezetése és a gyermekek után járó adókedvezmények növelése gazdaságilag megalapozott, jó döntések, amelyeket a baloldal ellenében is meg kell csinálni - jelentette ki a miniszterelnök.
Orbán Viktor arrĂłl beszĂ©lt: az olyan hosszĂş távĂş intĂ©zkedĂ©sek bevezetĂ©se, mint pĂ©ldául a kĂ©tgyermekes Ă©desanyáknak járĂł teljes adĂłmentessĂ©g vagy a 14. havi nyugdĂj, hosszĂş távĂş pĂ©nzĂĽgyi kötelezettsĂ©ggel járnak. EzĂ©rt az ezekrĹ‘l szĂłlĂł vita "valĂłdi", nyĂlt vĂ©gű vita a baloldallal, a DK-val Ă©s a Tisza Párttal.
Az a kĂ©rdĂ©s, hogy megalapozottak-e a megfontolások, amelyek alapján a döntĂ©seket meghozza a kormány. "Azt állĂtom, hogy a mi döntĂ©seink megalapozottak, ezeknek megvan a pĂ©nzĂĽgyi Ă©s gazdasági alapja, ezek vállalhatĂłak a baloldal ellenĂ©ben is, Ă©s meg kell csinálni"- szögezte le.
A Tisza meg a DK nem támogatja a 14. havi nyugdĂjat, Ĺ‘k át akarják alakĂtani a nyugdĂjrendszert - jegyezte meg.
Azt is mondta: a Nemzeti Konzultáció maga az erről szóló vita, függetlenül attól, hogy a politikában ravaszkodás van és nem akarja fölfedni a szándékait egy hatalomra törő párt, amely mögött ott van Brüsszel. A baloldali pártok baloldali gazdaságpolitikát folytatnak, inkább az adóemelést és a Brüsszeltől való függést támogatják. A másik oldalon pedig van egy nemzeti kormány - jelentette ki.
Forrás: MTI